Filtruj według
Kolor
Kolor

Ochraniacze do łóżeczka


Śliczny, dwustronny ochraniacz do łóżeczka dla ludzi ceniących sobie wygodę oraz nowoczesne wzory.
Uszyty jest ze 100% bawełny, z grubym, miękkim wypełnieniem, która stanowi warstwa antyalergicznej włókniny silikonowej o gramaturze 300gr. Miękki, delikatny ochraniacz to doskonałe i komfortowe dla dziecka zabezpieczenie szczebelków. Ochrania dziecko przed ewentualnym uderzeniem podczas snu bądź zabawy. Mocowany do łóżeczka za pomocą troczków.


Ochraniacze 150X30 i 180X30
Ochraniacze posiadają 16 troczków bawełnianych do wiązania, można je dowolnie wiązać w łóżeczku
Pasuje na łóżeczka o wymiarach 120x60 cm.

Ochraniacze 360X30
Ochraniacz o wymiarze 360x30 cm pozwala na osłonięcie całego łóżeczka 120x60 cm.
Mocowany do łóżeczka za pomocą 14 długich troczków.

Ochraniacze 420X30
Dwustronny ochraniacz o wymiarze 420x30 cm pozwala na osłonięcie całego łóżeczka 140x70 cm.
Mocowany do łóżeczka za pomocą 14 długich troczków.

Ochraniacze

Aktywne filtry

Ochraniacz do łóżeczka, jak wybrać najlepszy?

Ochraniacz do łóżeczka ma przede wszystkim zabezpieczyć dziecko przed przypadkowym uderzeniem główką o szczebelki, czy włożeniem pomiędzy nie rączki lub nóżki. Jest szczególnie przydatny w momencie, kiedy dziecko robi się bardziej ruchliwe. Zaczyna próbować się samodzielnie przemieszczać i wierci się podczas snu. Warto zaznaczyć, że ochraniacz sprawia także, że wnętrze łóżeczka staje się bardziej przyjazne i przytulne dla malucha.


Zwykłe ochraniacze

Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się ochraniacze stanowiące rodzaj maty, która za pomocą troczków przymocowywana jest do szczebelków łóżeczka. Występują one w dwóch wymiarach. Modele w rozmiarze 180 cm x 30 cm, pozwalają na osłonięcie części łóżeczka wokół głowy dziecka. Wielu rodziców decyduje się jednak na zakup ochraniacza w wersji 360 cm x 30 cm, który umożliwia wyłożenie miękkim materiałem wszystkich ścian łóżeczka.


Ochraniacze modułowe

Ochraniacz tego typu stanowi połączenie poduszek, które za pomocą troczków, są przymocowywane do szczebelków łóżeczka jedna obok drugiej. Poduszki o wymiarach 30 cm x 30 cm lub 35 cm x 35 cm można dowolnie łączyć, stosując różne kolory i wzory dostępne w naszej ofercie. Każdą poduszkę mocujemy oddzielnie, co pozwala nam na ich dowolną konfigurację. Zaletą ochraniacza modułowego jest także to, że kiedy przestanie nam być potrzebny, poduszki możemy wykorzystać inaczej, np.: jako dekorację pokoju, czy poduszki do siedzenia na podłodze. Poduszki można także związać razem, worząc mate do zabawy o dowolnym wzorze.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochraniacza?

Ochraniacz do łóżeczka powinien myć przede wszystkim miękki, aby rzeczywiście chronił delikatną główkę dziecka przed uderzeniem o twarde szczebelki. Ważne jest także to, aby tkanina, z jakiej został wykonany, była bezpieczna dla dziecka, najlepiej posiadająca odpowiednie certyfikaty. Aby ochraniacz spełniał swoją funkcję i nie stanowił zagrożenia dla dziecka, bardzo ważne jest to, aby można go było trwale zamocować. Ochraniacz nie powinien się zzuwać. Troczki powinny być mocne i umieszczone tak, aby dziecko przypadkowo nie mogło ich samo rozwiązać ani się w nie zaplatać. Wypełnienie ochraniacza nie powinno się przesuwać w środku. Kiedy bowiem opadnie w dół, ochraniacz nie tylko straci swoje właściwości, ale także będzie wyglądał nieestetycznie.Wybierając ochraniacz do łóżeczka, warto dopasować go do pościeli i innych elementów wyprawki. Może być także ciekawym akcentem wystroju dziecięcego pokoju. W naszej ofercie znajdziecie ogromny wybór wzorów i kolorów tkanin, dzięki czemu z łatwością dobierzecie ochraniacz, który będzie pasował do innych dekoracji w pokoju malucha. W naszym sklepie możecie także skompletować całą wyprawkę w jednym wzorze.