Kocyki dziecięce i niemowlęce


Kocyki w rozmiarze 75/50 i 75/100
Mogą służyć jako kocyk, kołderka, mata, do łóżeczka, wózka czy fotelika.


Kocyki w rozmiarze 90/120, 135/100, 120/100
Rozmiar ten jest dedykowany dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Kocyki w rozmiarze 160/100
Rozmiar ten jest dedykowany dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Kocyki

Aktywne filtry

Kocyk dla niemowlaka, jak wybrać?

Kocyk jest obowiązkowym elementem każdej wprawki dla noworodka. Wielu rodziców, szczególnie tych niedoświadczonych zastanawia się, na co wrócić uwagę podczas wyboru.

Jaką tkaninę wybrać?

Kocyk powinien być miękki w dotyku oraz wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Musi nie tylko gwarantować komfort delikatnej skórze malucha, ale także jej nie podrażniać, i nie uczulać. Dlatego najlepiej wybrać taki z tkaniny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje jego bezpieczeństwo dla skóry dziecka oraz wysoką jakości. Dzięki temu nawet po wielokrotnym praniu nie straci on swoich właściwości. Bardzo ważne jest także to, aby tkanina, z której jest uszyty, przepuszczała powietrze. W przeciwnym razie możemy przegrzać dziecko, czego nieprzyjemnym efektem są potówki.

Kocyki minky

W ostatnim czasie zdobyły ogromną popularność, zwłaszcza wśród młodych rodziców. Tkanina minky to aksamitnie miękki polar z charakterystycznymi wypustkami. Jej zaletą jest duża elastyczność. Dzięki temu łatwo można dokładnie otulić nim dziecko. Poza tym przepuszcza powietrze, pozwalając skórze oddychać. Kocyki tego typu wykonywane są z dwóch rodzajów tkanin: z jednej strony minki, z drugiej doskonałej jakości bawełna lub dresówka W środku wypełnione są kulkami silikonowymi, lub watą silikonową. Można je wielokrotnie prac bez obawy, że stracą swoje właściwości. Wśród dostępnych w naszym sklepie wzorów są takie z bohaterami popularnych bajek, które z pewnością przypadną do gustu nieco starszym pociechom. Warto podkreślić, że kompletując wyprawkę dla noworodka z łatwością, można stworzyć cały zestaw w jednym wzorze, obejmujący m.in. ochraniacz do łóżeczka, wyposażenie wózka, kocyk, czy poduszkę.

Kocyki dzianinowe

Są nie tylko piękne, dzięki stylowemu obszyciu z pomponów, ale także bardzo praktyczne. Świetnie nadają się na chłodniejsze dni, otulając malucha, i pozwalając jego skórze oddychać. Warto podkreślić, że akryl jest bezpieczny dla skóry dziecka, nie uczula i nie podrażnia. Warto podkreślić przy tym, że w naszym sklepie znajdziecie nie tylko kocyki dla niemowlaków, ale także dla nieco starszych dzieci, a nawet dla dorosłych. Dostępne są bowiem w wymiarach:
- 85x105 cm S – dla niemowlaków,
-105x150 cm M – dla starszych dzieci,
-105x200 cm L – dla nastolatków i dorosłych.
Można także zamówić kocyk w wersji bez pomponów.

Co wybrać?

Poszukując idealnego kocyka dla swojego malucha, należy kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. Jeśli zamierzamy używać go do przykrywania dziecka w wózku, w nosidełku czy bujaczku nie powinien być zbyt duży, aby nie wkręcał się w koła czy ciągnął po podłodze. Pamiętać należy o tym, aby zbyt dużego kocyka nie składać na pół przed przykryciem dziecka, ponieważ może to skutkować przegrzaniem. Poza tym bezwzględnie materiał musi przepuszczać powietrze i być bezpieczny dla skóry dziecka.


Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na kocyk minki, czy z dzianiny w naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór jednych i drugich. Łatwo możecie także stworzyć cały komplet nie tylko dla noworodka, ale także dla starszaka, a nawet nastolatka, wybierając spośród bogatej oferty wzorów dostępnych w naszym sklepie.