Filtruj według

Rogal do karmienia

Poduszka do karmienia to przedmiot, który ułatwia naturalne karmienie, zapewnia komfort i dziecku, i mamie. 

Wymiary poduchy : 70 x 45 cm wysokość 20cm

Rogal do karmienia

Aktywne filtry
Rogale do karmienia – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Poduszka do karmienia typu rogal to doskonały sposób na odciążenie kręgosłupa, każdej karmiącej mamy. Warto podkreślić także, że gwarantuje ona komfort również dziecku. Sprawia bowiem, że podczas jedzenia leży ono w naturalnej pozycji, pod niewielkim kątem, z głową nieco wyżej niż reszta ciała. Dzięki  temu znacznie spada prawdopodobieństwo wystąpienia kolki, gazów czy ulewania.Z jakich materiałów powinien być wykonany rogal do karmienia?

Tak jak w przypadku wszystkich produktów dla niemowląt, które mają styczność z ich delikatną skórą, poduszka do karmienia powinna być wykonana z miękkiego i delikatnego materiału, który jej nie podrażni, ani nie wywoła alergii. Najlepiej, aby tkanina, którą obszyta jest poduszka, posiadała atest bezpieczeństwa dla skóry dziecka. Dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę także na wypełnienie poduszki, która powinna być miękka, ale nie za bardzo, aby dziecko się w nią zapadało. Ważne jest także to, aby równomiernie układało się we wnętrzu rogala, nie zbijając się w rogach. W przeciwnym razie używanie poduszki przestanie być komfortowe. Ważne jest także to aby dobrze, ciasno przylegała do ciała rodzica, dzięki temu nie będzie się zzuwać podczas każdego ruchu, jeśli np. będziemy chcieć po coś sięgnąć. Będziemy mogli w pełni zająć się dzieckiem, a nie ciągłym jej poprawianiem. Bardzo ważne jest także to, aby poduszka, którą wybierzemy, była łatwa do wyprania w pralne. Podczas karmienia nie trudno bowiem o jej zabrudzenie.Jakie korzyści daje korzystanie z rogala do karmienia?

Największą zaletą poduszki do karmienia typu rogal jest zapewnienie i mamie i maluchowi komfortu podczas karmienia. Oprócz odciążenia kręgosłupa rodzica poduszka gwarantuje dziecku wygodną pozycję. Ułożenie malucha z głową nieco wyżej niż reszta ciała skuteczne zapobiega kolkom, gazom i refluksowi. Zmniejszenie ryzyka powstawania tych nieprzyjemnych dolegliwości jest możliwe, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu poduszki. Warto zaznaczyć, że poduszka-rogal przyda nam się nie tylko do karmienia. Warto zaopatrzyć się w nią wcześniej, będąc jeszcze w ciąży. Wówczas może nam służyć jako pomoc w wygodnym ułożeniu się do snu. Kiedy przestanie nam być potrzebna jako poduszka do karmienia, możemy ją także wykorzystać do zabezpieczenia dziecka podczas pierwszych prób samodzielnego siadania. Może też służyć jako podpora dla pleców mamy, podczas odpoczynku. Tego typu poduszka może także zostać z powodzeniem wykorzystana jako gniazdko dla niemowlaka.Poduszka do karmienia typu rogal, jak wybrać najlepszą?

Podsumowując, idealna poduszka do karmienia nie powinna być ani zbyt twarda, ani zbyt miękka, dając dziecku komfort i pewne oparcie. Jej wypełnienie nie może się przesuwać ani zbijać. Materiał, który wykorzystano do jej uszycia, musi być delikatny i bezpieczny dla skóry dziecka. Poza tym poduszka powinna być odpowiednio duża i ciasno przylegać do ciała rodzica. Dzięki temu nie będzie się zzuwać.W naszej ofercie dostępne są rogale wykonane z atestowanych tkanin, których funkcjonalność została potwierdzona przez wiele zadowolonych mam. Bogaty wybór wzorów i kolorów tkanin w naszej ofercie pozwala wybrać poduszkę, dopasowaną do reszty wyprawki.