Aktywne filtry

Kocyki to jeden z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Ich podstawową funkcją jest okrycie dziecka w czasie snu lub odpoczynku, ale w zależności od potrzeby służyć mogą jako materacyk, ochrona przed słońcem, a także spełniać funkcję maskotki, która daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Z tego względu zakup kocyka powinien być przemyślanym wyborem.

Wykonanie kocyka dziecięcego
Kocyki są blisko maluchów od ich pierwszych dni życia. Mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, z tego powodu duże znaczenie ma materiał i wykonanie nakrycia. Kocyki niemowlęce powinny być wykonane z miłej w dotyku tkaniny, która nie traci swojej miękkości również po praniu. Ważna jest także duża elastyczność nakrycia, która pozwoli na dokładne otulenie dziecka. Oprócz tego materiał powinien przepuszczać powietrze, nie dopuszczając do przegrzania malucha. Dobrym przykładem takiej tkaniny jest polar minky, który charakteryzuje się dużą miękkością oraz wypustkową faktura. Kocyki dla niemowląt z materiału oznaczonego certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości wyrobu. Kocyk nie podrażni skóry dziecka, a także nie doprowadzi do jego przepocenia.

Wielkość kocyków dla niemowląt
Wielkość kocyka jest uzależniona od miejsca jego zastosowania oraz wieku dziecka. Najmniejsze rozmiarowo sprawdzą się jako okrycie dla noworodków. Dobrze pasują do gondoli. Kocyki o wielkości 80x100 sprawdzą się u niemowląt oraz starszych dzieci. Umożliwiają dokładne okrycie dziecka, jednocześnie jednak nie wkręcą się np. w koła wózka.

Kocyki w rozmiarze 75/50 i 80/100
Mogą służyć jako kocyk, kołderka, mata, do łóżeczka, wózka czy fotelika.