Sklep KOCYKOMANIA.PL jest efektem pasji, która przerodziła się w pracę. Nasza marka skierowana zarówno dla tych najmłodszych jak i ich rodziców. Codziennie wkładamy wiele serca i energii aby tworzyć rzeczy, które mogą choć trochę ulepszyć i upiększyć Wasz świat i Waszego dziecka.

Chcemy tworzyć rzeczy, które nie zawiodą naszych klientów. Oprócz najwyższej jakości, ciekawego wzornictwa, indywidualnego podejścia do każdego projektu, stawiamy sobie za cel najwyższy standard obsługi dla każdego z naszych klientów.

Oto nasz przepis na nasze produkty, wszystko co robimy, robimy z miłością. Doskonale rozumiemy potrzeby młodego człowieka, jego rodziców co w zetknięciu z pasją i kreatywnością daje idealne połączenie. Wszystkie produkty szyjemy Sami z wysokiej klasy materiałów z najwyższą dokładnością i dbałością o każdy szczegół, dlatego z przyjemnością stworzymy coś dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy!

Zespół KOCYKOMANI

Materiały, z których szyte są nasze produkty są w 100% bezpieczne dla niemowląt i dzieci,  posiadają certyfikaty OEKO- TEX Standard 100 oraz GOTS.

HANDMADE WITH LOVE FOR KIDS TO GROW.
Certyfikat GOTS - Global Organic Textile Standard

Wiodący na świecie standard przetwarzania tekstyliów jeśli chodzi o włókna organiczne. Określa kryteria środowiskowe, które muszą być spełniane na wysokim poziomie w całym łańcuchu produkcji tekstyliów organicznych. W uprawie bawełny organicznej nie są używane żadne toksyczne chemikalia, które niszczą glebę czy środowisko naturalne. Przy produkcji tekstyliów obowiązuje całkowity zakaz stosowania PVC, niklu czy chromu, a na przestrzeni całego łańcucha produkcji musi być prowadzona zrównoważona gospodarka wodna. Wymogi GOTS obejmują również uczciwe praktyki pracy co oznacza, że zatrudnienie jest dobrowolne, pracownicy posiadają wolność zrzeszania się w związki zawodowe, miejsce pracy jest czyste i bezpieczne, firmy nie zatrudniają dzieci, płace są wystarczające do utrzymania się pracownika, godziny pracy nie są nadmierne, a pracownicy nie są w żaden sposób dyskryminowani.

Wyrób tekstylny opatrzony znaczkiem GOTS Organic musi zawierać co najmniej 95% certyfikowanego włókna organicznego, podczas gdy produkt oznaczony etykietą GOTS Made with Organic musi zawierać 70% certyfikowanego włókna organicznego. Jest to dopuszczalne np. w odniesieniu do skarpetek czy strojów sportowych.

Trzeba pamiętać, że tkaniny z certyfikatem GOTS będą zawsze droższe niż tkaniny, które takiego certyfikatu nie posiadają. Ze względu na aspekty ekologiczne, producenci bawełny czy zakłady włókiennicze mają ograniczone możliwości w użyciu konkretnych produktów czy maszyn, przez co muszą ponieść większe koszty by spełniać wymogi GOTS. Nie mniej warto inwestować w certyfikowane tkaniny GOTS, gdyż dokładamy swoją cegiełkę do pozytywnych zmian w środowisku naturalnym oraz dbamy o poszanowanie praw pracowników w krajach, gdzie bawełna jest wytwarzana. Warto wiedzieć, że wymogi GOTS wspierają również zrównoważone cele rozwoju ONZ.Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100

5a37ef_d028a6e22f244220b62f9a6f9ab6ff24~

Jeśli artykuł tekstylny posiada etykietę OEKO-TEX Standard 100 możemy mieć pewność, że każdy element tego produktu, tj. każda nić czy guzik i inne dodatki zostały przebadane pod kątem substancji szkodliwych, a zatem jest nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego.

OEKO-TEX Standard 100 to spójny na całym świecie, niezależny system testowania i certyfikowania tylko i wyłącznie właściwości gotowych produktów i półproduktów. Produkty z tym oznaczeniem nie mogą zawierać niektórych substancji szkodliwych dla zdrowia konsumentów, w tym substancji prawnie zakazanych, bądź mocno limitują zawartość substancji o szkodliwym działaniu. Produkty, którym przyznano znak jakości OEKO-TEX, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz negatywny wpływ na środowisko, między innymi: barwników alergizujących, ekstrahowanych metali ciężkich, pestycydów czy chlorofenoli. Tkaniny bada się pod kątem braku toksycznych związków jak i limitów na obecność substancji dozwolonych.

Aby uzyskać certyfikat OEKO-TEX Standard 100, tekstylia muszą być wolne od ponad 100 substancji uznanych za szkodliwe dla środowiska oraz zdrowia ludzkiego. Zatem produkty certyfikowane znakiem OEKO-TEX potwierdzają czystość wyrobów włókienniczych i skórzanych na wszystkich etapach produkcyjnych zaczynając od surowców takich jak włókna, przędze, guziki, tkaniny, nici, guziki, a kończąc na badaniach produktów gotowych do użycia. Katalog kryteriów wymaganych do spełnienia jest aktualizowany co najmniej raz w roku i jest poszerzany o nową wiedzę naukową lub wymagania ustawowe.